top of page

About Us

 

Ar emocijos turi spalvą? Kokį garsą skleidžia pyktis? Kur gyvena baimė – galbūt mūsų kūne, o gal istorijose, kurias pasakojame sau? „Emocijų laboratorija“ – tai patyriminė edukacija, kurioje vaikai žaisdami, kurdami, vaidindami ir diskutuodami tyrinėja emocijas, mokosi jas atpažinti, įvardinti ir valdyti. Čia mes ne tik kalbame apie emocijas – mes jas kuriame, girdime, vaizduojame ir netgi statome iš LEGO!

Laboratorijoje emocijos tampa ne paslaptingu chaosu, o įdomiu pažinimo objektu. Dalyviai lavina savo emocinį intelektą, ugdo empatiją, socialinius įgūdžius ir bendravimo įgūdžius – visa tai per žaidimą ir meną. Užsiėmimus veda patyręs vadovas, kuris padeda kiekvienam vaikui atrasti, kad visos emocijos yra reikalingos – net tos, kurios kartais atrodo nemalonios.

Norite į emocijų laboratoriją? Susisiekite telefonu +370 677 940 48

​​​

About Us

garsai 2.JPG

Emocijų garsai

Kiekviena emocija turi savo garsą – kartais vos girdimą, o kartais – veriantį. Vaikai analizuoja garsus, susieja juos su emocijomis, pažymi jų vietą kūne ir dalinasi, kaip jaučiasi. Garsų ir kūno susiejimas padeda geriau pažinti savo emocinę būseną.

Ką veikiame?

 

Pasirenkame QR kodais užkoduotus garsus, įvardijame emocijas, kurias jie sukelia, piešiame, kur jas jaučiame kūne.

teatras.jpg

Emocijų spektaklis

Kartais emocijos slepiasi istorijose. Šio užsiėmimo metu vaikai tampa aktoriais – jie pasirenka pasaką, įsijaučia į veikėjus, išgyvena jų emocijas scenoje ir atranda, kaip jas perteikti per balsą, kūno kalbą, mimikas.

Ką veikiame?

 

Kartu analizuojame personažų jausmus, repetuojame ir statome mini spektaklį. Per vaidybą tyrinėjame baimę, džiaugsmą, nuostabą, pyktį ir kitas emocijas. Vaikai mokosi atpažinti emocijų niuansus, drąsiai jas išreikšti ir suprasti kitų jausmus.

Tai ne tik žaidimas teatru – tai emocijų pažinimo scena, kurioje kiekvienas tampa pagrindiniu veikėju.

baimes.jpg

Mini pasaulis: istorija smėlyje

Kartais žodžių neužtenka – tada į pagalbą ateina vaizdas, erdvė ir simboliai. Šiame užsiėmime vaikai kuria savo istoriją mini pasaulyje, naudodami figūrėles, objektus ir erdvę, kuri gali priminti smėlio terapiją. Tai būdas išreikšti tai, kas viduje, kai sunku tai pasakyti garsiai.

Ką veikiame?

 

Vaikai pasirenka figūrėles, išdėsto jas simbolinėje erdvėje, sukuria tarp jų istoriją – per atstumą, gestus, tylą ar garsą. Istoriją užrašo arba įgarsina, vėliau išpiešia svarbiausius jausmus, kuria vizualią kompoziciją ir ją reflektuoja.

Tai gili, vizualinė savęs pažinimo forma, kuri padeda įvardyti vidines būsenas, išgirsti savo istoriją ir ją performuoti.

About Us

​​

Kad patirtis būtų dar turtingesnė ir kiekvienas vaikas galėtų aktyviai įsitraukti, 30 mokinių grupę padalijame į dvi mažesnes dalis. Taip vienu metu vyksta dvi paralelinės veiklos:

 

- Emocijų laboratorija – emocijų pažinimo, tyrinėjimo ir vaizdavimo edukacija su interaktyviais metodais.

- Dailės terapija – kūrybinė saviraiškos erdvė, kurioje vaikai per spalvas ir formą tyrinėja savo jausmus bei vidinį pasaulį.

Po valandos grupės apsikeičia vietomis, todėl visi vaikai išbando abi veiklas!

Bendra trukmė – 2 valandos. Kiekvienas vaikas dalyvauja tiek emocijų laboratorijoje, tiek dailės terapijoje.

​​

4 svarbiausi dalykai apie dailės terapiją vaikams:

Emocijų išraiška be žodžių
Vaikai dažnai dar nemoka tiksliai pasakyti, kaip jaučiasi. Dailės terapija leidžia išreikšti jausmus per spalvas, linijas ir vaizdus, net kai trūksta žodžių.

Saugus būdas tyrinėti save
Kurdami vaikai pasineria į savo vidinį pasaulį saugioje, neverčiančioje aplinkoje. Popieriaus lapas tampa vieta tyrinėti baimes, džiaugsmą, nerimą ar viltį.

Kūrybiškumas stiprina pasitikėjimą savimi
Nėra „teisingų“ ar „neteisingų“ piešinių – kiekvienas kūrinys yra vertingas. Tai padeda vaikams pasijusti svarbiais ir priimtais, skatina savivertę.

Padeda nusiraminti ir susikaupti
Pats kūrybos procesas – lėtas, dėmesingas, susitelkęs – veikia raminančiai, mažina įtampą, padeda susikoncentruoti ir pagerina emocinę savijautą.

Praktinė informacija

  • Dalyvių skaičius: iki 30 mokinių

  • Trukmė: 2 valandos

  • Kaina: 10 EUR vienam mokiniui

  • Tinka: 6–14 m.

  • Adresas: P.Višinskio g. 34, Šiauliai

  • Norite į emocijų laboratoriją? Susisiekite telefonu +370 677 940 48

CONTACTS

If you are interested in our activities, want to cooperate, volunteer or do an internship, please contact:

E-mail: bendras@edupro.lt

Tel. No .: +370 677 940 48

Address:

P. Višinskio st. 34, Šiauliai,

3rd floor

Subsribe our Newsletter

Thank you!

bottom of page